Надал продължава убийствената си серия в Акапулко и вече е на победа от титлата

Abierto Mexicano TELCEL, 1/2-финал

Рафаел Надал – Марин Чилич 6-1 6-2

Рафаел Надал продължава да бъде непобедим в Акапулко и вече има на сметката си 14/14 победи и 28/28 спечелени сета на турнира от 2005 г. насам. Матадора достигна финала на тазгодишното издание след 6-1 6-2 над Марин Чилич, изигравайки категоричен първи сет, след който показа ефективност и хладнокръвие в заплетените ситуации, за да направи изпълнението на задачата си да изглежда лесно.

Испанецът бе на мисия в първия сет и след като стартира с бърз сервис гейм на нула, поведе 40-0 в следващата част преди да материализира третия си брейкбол и да си осигури ранен комфорт.

Световният №8 просто не приличаше на себе си и след като по никакъв начин не успя да противодейства за 0-3, трябваше да спасява нови точки за пробив следващия път, когато застана зад основната линия, за да подава, като отново се провали.

Рафа затвърди безпроблемно за 5-0, а опонентът му за първи пъти даде признаци на събуждане в шестия гейм, когато регистрира сервис гейм на нула – 5-1. При този резултат Надал сервираше за сета и навакса изоставане от 0-40, като по пътя си неутрализира нова брейкбол преди за сложи край на частта за 32 минути – 6-1.

Бившият №1 започна втория сет там, където остави първия – със солидна игра, която му донесе три шанса за пробив в първия гейм. 14-кратният „мейджър“ шампион нямаше нужда от втора покана и проби на нула, а след като отрази точка за връщане на пробива, затвърди.

В третия гейм Чилич отново предостави шансове на опонента да вземе подаването му, но се справи за 2-1, а в следващата част му се откри нова възможност за пробив, но лош контакт с топката от ретур го лиши от възможността. На следващата точка Надал си отвори корта с хубав сервис, а после атакува ретура на съперника, за да си заслужи геймбол, който материализира – 3-1.

Марин Чилич почна да отправя все повече предизвикателства към опонента си и в шестия гейм отново достигна до точка за пробив. Рафа обаче за пореден път бе хладнокръвен под напрежение и достигна до геймбол, който материализира с отличен начален удар – 4-2.

Веднага след това Надал дръпна 40-15, с което си осигури два скрити мачбола. Хърватинът отрази първия, но на втория бе матиран с неспасяем пасинг шот, който го постави в ситуация, от която няма измъкване.

При 5-2 Надал сервираше за място на финала, поведе 40-15 и отстрани Марин Чилич.

Без тенис Акапулко е просто място за почивка. Върни тръпката в играта и следи турнира от ATP серията на bet365.com.