В първия си мач на трева от три години Надал даде 5 гейма на Вавринка

Giorgio Armani Tennis Classic,
Рафаел Надал – Стан Вавринка 6-2, 6-3

Рафаел Надал не бе играл на трева от три години, но това не си пролича особено в мача му срещу Стан Вавринка на силния демонстративен турнир в Хърлингам.

22-кратният шампион от Големия шлем победи един от големите си съперници през годините след 6-2, 6-3 за малко над час на корта.

Двубоят започна с три гейма в полза на Матадора, който проби отново за 5-2. Вавринка върна единия брейк, но сетът приключи на негов сервис за 6-2.

В откриващия гейм на втората част Надал обърна от 0/40. Двамата си размениха по един пробив в четвъртия и петия гейм, но испанецът постигна още един в петия, след който затвърди предимството си за 4-2. До края Рафа загуби само още една точка на сервис и така си осигури победата.

По програма той ще играе отново е Хърлингам в петък срещу Феликс Оже-Алиасим.

За Надал последното участие на трева бе на Уимбълдън 2019, когато загуби от Роджър Федерер на полуфинал. Видяното срещу Вавринка ни дава още едно потвърждение, че Надал ще бъде сред фаворитите за спечелване на титлата в Лондон.