Рамос - Соуса и Кареньо-Буста - Куевас са полуфиналите в Сао Пауло

Brasil Open, четвъртфинали
Алберт Рамос – Гуидо Пея 6-4 3-6 6-4
Жоао Соуса – Федерико Делбонис 6-3 6-1

Алберт Рамос оцеля в класическия сблъсък на клей специалисти с Гуидо Пея и след 2 часа и половина на корта си осигури място на полуфиналите на Brasil Open с 6-4 3-6 6-4. Двамата се сблъскаха и преди месец Буенос Айрес, където битката дори премина границата от 3 часа, а испанецът отново изтръгна успеха.

Рамос и Пея и днес оставиха всичко на корта, като само първият сет продължи 55 минути. Световният №24 направи серия от 1-2 до 5-2 гейма и макар да загуби единия пробив, успя да съхрани достатъчна част от аванса си и да затвори частта с 6-4. Аржентинецът потегли взривно след почивката с преднина от 4-0 гейма и рестартира четвъртфинала с 6-3.

Пея дори се добра първи до пробив и в третия сет, когато удари за 2-1, а след това се върна от 0-40, за да поведе с 3-1. Рамос обаче постепенно увеличаваше напрежението върху съперника си и изравни за 3-3, след което грабна успеха с брейк в десетия гейм за 6-4.

Испанецът ще се изправи на полуфинал срещу португалеца Жоао Соуса, който имаше далеч по-малко затруднения в своя мач и мина с 6-3 6-1 през друг аржентинец – Федерико Делбонис. Соуса пое контрола над четвъртфинала още в самото начало на първата част с пробив за 3-2, който дублира за 6-3. След почивката португалецът не срещна сериозна съпротива и за 27 минути фиксира резултат 6-1 на таблото.

В другия полуфинал ще се срещнат Пабло Кареньо-Буста и Пабло Куевас. Испанецът надделя със 7-6(1) 6-0 над Фабио Фонини, а уругваецът обърна Диего Шварцман след сет изоставане за крайното 5-7 6-4 6-4.