Раонич мина през Сок и ще играе с Гофен в следващия кръг

Wimbledon, III кръг

Милош Раонич – Джак Сок 7-6(2) 6-4 7-6(1)

Милош Раонич показа класа срещу Джак Сок в последния мач от съботната програма на Централния корт и го победи със 7-6(2) 6-4 7-6(1). Канадецът се представи на много високо ниво, а в най-важните моменти от срещата показа, че повече заслужава победата.

Още от самото начало Раонич започна да обстрелва съперника си с асове и спечели подаването си, записвайки три. Джак Сок отвърна със стабилна игра и принуждаваше канадеца да греши. Поставеният под №6 в основната схема поведе с 30-0 в третия гейм с прекрасно форхенд воле и принуди американеца да сбърка на два пъти, за да поведе 2-1. Американският тенисист също започна да пласира мощни сервиси и не допускаше изненада на свой серивс. Противникът му обаче печелеше безпроблемно подаванията си. Раонич поведе 40-0 и завърши със смач за 3-2. До края никой не сгреши на сервис и се стигна до тайбрек, в който Милош разпиля опонента си – 7-6(2).

Геймовете след почивката завършваха бързо и никой от двамата не влагаше кой знае какво усилие при посрещане, наблягайки повече на атаката. Канадецът обаче предприе офанзива в седмия гейм, когато проби за 4-3. Брейкът обаче беше материализиран с любезното съдействие на Джак Сок. Именно това наклони везните в полза на Раонич и той поведе 2-0 след 6-4 гейма.

Третият сет беше огледален на първия с разликата, че тенисистите бяха твърдо решени да вложат максимално усилие, за да пробият подаването на съперника си. Това обаче така и не се случи и затова се стигна до тайбрек. Там Милош Раонич отново показа по-здрави нерви и по-качествен тенис от американеца, който се срина и психически и на няколко пъти допусна двойна грешка.

Следващият съперник на победителя ще бъде Давид Гофен, който се справи в четири сета с Денис Истомин – 6-4 6-3 2-6 6-1.