Раонич продължава в IV кръг след отказване на Томич, Гаске обърна Долгополов

BNP Paribas Open, III кръг
Милош Раонич – Бърнард Томич 6-2 3-0 и отказване на Томич

Милош Раонич вече е в четвърти кръг на Мастърса в Индиън Уелс след малко повече от час и половина прекарано време на корта. В първия си мач канадецът се разправи за 58 минути с Иниго Сервантес, а днес водеше с 6-2 3-0 преди Бърнард Томич да се откаже след 38 минути игра заради контузия в китката.

Реално, австралиецът изпитваше болки още на финала в Акапулко, а после игра два пъти на сингъл за страната си в купа „Дейвис“ и явно контузията не е отшумяла. Днес интригата в сблъсъка се изпари бързо, след като Раонич проби още в първия гейм на мача и дублира аванса си за 4-1. Томич видимо не можеше да използва пълната мощ на сервиса си, нито пък целия поненциал на играта си и предаде сета с 2-6.

Раонич продължи да държи развитието на сблъсъка под контрол и след почивката, когато проби два пъти преди съперникът му да се оттегли. Канадецът очаква Томаш Бердих в следващия кръг.

Ришар Гаске – Александър Долгополов 2-6 6-2 6-1

Ришар Гаске навреме активира аварийния план и укроти агресията в играта на Александър Долгополов, за да стигне до обрат с 2-6 6-2 6-1. Украинецът започна вдъхновено и прати първия сет на сметката си със серия от пет поредни гейма от 1-2 до 6-2.

Нататък обаче, както стотици пъти сме го виждали да успява да прави, Гаске уби инерцията в играта на съперника си и реално му отпусна само три гейма до края на мача. Французинът се измъкна от серия от три поредни пробива в началото на втория сет с аванс от 3-1, след което сервираше безкрайно стабилно и рестартира двубоя с още един брейк за 6-2.

В решителния сет Гаске не срещна сериозна съпротива и го затвори с 6-1 за 27 минути, а в следващия кръг очаква Марин Чилич.

Същевременно, Давид Гофен изненадващо загуби сет от Гуидо Пея, но все пак продължава напред след 4-6 6-3 6-2. Аржетинецът проби рано в откриващата част за 2-1, а при 4-2 удържа ключово подаване след 5 спасени брейкбола и скоро фиксира 6-4 на таблото. Гофен също изтръгна втория сет с един пробив, а в деветия гейм на два пъти заличи възможности за рибрейк на съперника.

Белгиецът се изстреля напред в резултата в решителната част с 4-1 и макар да допусна пробив за 4-2, веднага направи рибрейк и очаква Стан Вавринка или Андрей Кузнецов.