Раонич с първа победа на сингъл от Мелбърн насам, бързи успехи за Гаске и Долгополов

BNP Paribas Open, II кръг
Милош Раонич – Иниго Сервантес 6-1 6-3

Милош Раонич беше измъчван от контузия в аддукторите през последния месец и половина, но BNP Paribas Open маркира завръщането му на корта и бомбардирът от начален удар се разправи с Иниго Сервантес с 6-1 6-3 за 57 минути във втори кръг. Това е първа победа на сингъл за канадеца от Australian Open насам, а той очевидно иска да си осигури максимално много време на корта, защото се включи и в надпреварата на двойки заедно с Джон Иснър, а вчера двамата отстраниха Анди Мъри и Колин Флеминг.

Днес Раонич доминираше тотално над съперника и прати първия сет на сметката си с два безответни пробива за 23 минути, като отпусна едва две точки на Сервантес в подаванията си. Канадецът продължи да доминира и след почивката, потегли с пробив, дублира го за 4-1 и сервираше за мача при 5-2. В този момент испанецът изненадващо върна единия от брейковете, но Раонич веднага затвори двубоя с рибрейк и очаква Бърнард Томич, който надделя над Раджийв Рам с 6-4 7-5.

Същевременно, Ришар Гаске профуча с 6-4 6-1 през френския сблъсък с Никола Маю. Световният №10 в нито един момент не изглеждаше сериозно заплашен от специалиста на двойки и реално битка имаше само в първите двадесет минути на корта. Маю се измъкна от 5 брейкбола още в първия гейм, послед беше пробит за 1-2 и отвърна с рибрейк, но веднага загуби отново подаването си и повече не можа да се върне в сета.

Гаске се изстреля в резултата след почивката с аванс от 4-0 и повече не погледна назад до крайното 6-1. Французинът ще има опасен съперник в трети кръг в лицето на Александър Долгополов, който отстрани с 6-4 6-2 Робин Хаасе. Гаске води с 2-0 в преките мачове, но двамата не са се срещали на корта от 2011-а.