Раонич срещу Сок на 1/4-финал във Вашингтон

Citi Open, 1/8-финал
Милош Раонич – Маркос Багдатис 7-6(7) 6-3
Джак Сок – Джаред Доналдсън 7-6(6) 6-2

Милош Раонич записа чиста победа 7-6(7) 6-3 над Маркос Багдатис в 1/8-финален мач от Citi Open. Така поставеният под №3 в основаната схема канадец ще играе в следващата фаза с Джак Сок, който взе американското дерби с Джаред Доналдсън 7-6(6) 6-2.

Раонич не отпусна точка в първите си две подавания, а опонентът му срещаше сериозни затруднения, когато сервира, но до седмия гейм не предостави брейкбол на опонента си. В осмия Багдатис спаси цели 6 преди да изравни 4-4, а накрая се стигна до тайбрек. В него кипърският тенисист пропусна два сетбола и накрая загуби дългия гейм – 6-7(7).

Милош си осигури ранен пробив след почивката за 2-1, а гръмотевичните му начални удари му гарантираха спокойствие. Ударите на канадеца влизаха, така че нямаше за какво да се притеснява и той изцяло контролираше събитията.

При пасив от 3-5 Багдатисе сервираше за оставане в мача, но изостана 0-40, а на мачбола пласира удар в мрежата и напусна надпреварата – 3-6.