Разочарование за Анди Мъри на турнира в Монпелие

Open Sud de France, първи кръг
Анди Мъри – Беноа Пер 6-2, 6-7(5), 3-6

Анди Мъри отпадна в първи кръг на АТР 250 турнира в Монпелие. Носителят на три титли от Големия шлем отстъпи на Беноа Пер, допускайки обрат с 6-2, 6-7(5), 3-6.

От началото на годината британецът не успява да запише много силни резултати, макар да споделя, че се чувства добре. Той загуби от Григор Димитров в Бризбън в първия си мач за годината, на Australian Open отпадна рано от Томас Мартин Ечевери.

На корт „Patrice Dominguez“ нищо не предвещаваше, че Анди ще има проблеми. Той откри мача със солиден сервис гейм и веднага след това направи брейк за 2-0.

В следващите си три подавания Мъри загуби общо три точки, а в осмия гейм направи нов пробив за 6-2.

Веднага след почивката обаче Беноа Пер поведе с 2-0 и това беше първи знак, че френският тенисист ще опита да се задържи в срещата. Мъри успя да осъществи рибрейк за 4-4, но отстъпи в драматичен тайбрек – 6-7(5).

До 2-2 в третия сет двамата си размениха по пробив. В осмия гейм Пер направи нов брейк, като при 5-3 в своя полза сервираше за победата и я постигна.