Разочарование за домакините: Манарино спаси мачбол и отстрани Рубльов

Kremlin Cup, втори кръг
Андрей Рубльов – Адриан Манарино 7-5, 6-7(4), 3-6

Огромно разочарование за местните фенове на Kremlin Cup. Поставеният под №1 в мъжкия турнир Андрей Рубльов изненадващо загуби в първия си мач на турнира след 5-7, 7-6(4), 6-3 срещу Адриан Манарино. Мачът бе повторение на финала в турнира през 2019-а, но този път французинът излезе победител, след като преди това отрази мачбол при 5-6, 30-40, когато Рубльов прати бекхенда по правата в мрежата.

33-годишният Манарино повиши нивото си в третия сет, в който с неудобния си стил съвсем вгорчи живота на съперника си. В решителната част французинът не допусна нито един брейкбол, за да стигне до един от големите успехи в кариерата си.

„Две години по-късно е напълно различно. И двамата сме се подобрили. Андрей се подобри много повече отколкото аз. Дори и, ако даден играч е по-добър от теб, всичко може да стане. Имах късмет днес и съм доволен от представянето си“ – коментира Манарино, за когото това бе седма победа над тенисист от топ 10 в кариерата му.

Това е поредно добро негово представяне в Москва, където освен финала от 2019-а има финал през 2018-а и полуфинал през 2017-а. За него това е трети четвъртфинал през сезона. „Публиката беше за Андрей, което е нормално. Бях щастлив, че играх при толкова добра атмосфера. Дълго време играем без фенове, така че е хубаво да се насладим на стадион с публика.“

Следващ съперник за Манарино ще бъде Ричардас Беранкис, който победи с 6-2, 6-1 Федерико Кория за 70 минути игра.

Радост за домакините все пак имаше – поставеният под №2 Аслан Карацев победи с 6-4, 6-3 Егор Герасимов след три пробива в мача, като на свой ред даде само един брейкбол на съперника си. Той ще играе на четвъртфинал с Жил Симон, отстранил Макензи Макдоналд след 6-3, 6-2.