Девета поредна победа за Федерер в Индиън Уелс

BNP Paribas Open, трети кръг
Роджър Федерер – Филип Крайнович 6-2 6-1

Роджър Федерер се класира за четвърти кръг на турнира в Индиън Уелс, побеждавайки Филип Крайнович с 6-2 6-1. Маестрото, който е петкратен носител на титлата, се справи за 58 мин. игра, а в следващия кръг ще играе с Жереми Шарди.

Швейцарецът започна по-възможно най-добрия начин и проби за 2-0, но не успя да затвърди. При 15-15 в четвъртия гейм съдията на линията отсъди фуут фолт на втори сервирс на Крайнович, който реагира бурно и това наруши концентрацията му. Сърбинът все пак се успокои, неутрализира два брейкбола и изравни – 2-2.

Федерер стигна до нов шанс да вземе гейм от посрещане и го направи за 4-2, а после и затвърди.

При 2-5 Крайнович сервираше за оставане и направи непредизвикана грешка от бекхенд при 0-30. На първия сетбол Роджър завърши с минаващ удар – 6-2.

Петкратният шампион в турнира проби за 2-0 във втория сет, като този път осъществи ранен контрол, затвърждавайки за 3-0.

Сърбинът вече поизгуби желание да се бори, а в шестия гейм допусна нов брейк – 1-5. При този резултат Федерер сервираше за мача и продължи напред в турнира – 6-1.