Федерер поведе Швейцария срещу Русия пред рекордна публика

„Хопман къп“
Швейцария – Русия 1-0

Роджър Федерер – Карен Хачнов 6-3 7-6(8)

Роджър Федерер осигури победа за Швейцария на „Хопман къп“ в първия мач срещу Русия, надигравайки Карен Хачанов с 6-3 7-6(8) пред рекордните 13,943 фенове по трибуните.

19-кратният шампион от Големия шлем допусна пробив още в първия гейм, но веднага след това неутрализира иначе добрия начален удар на съперника си и направи рибрейк – 1-1.

Маестрото навакса от 30-40, за да регистрира първи сервис гейм, а после подпечата пълния обрат, взимайки следващите две части – 4-1. За първи път подаването си взе и руснакът, след като дръпна 40-30 и воле уинър затвори частта – 2-4.

При 5-3 последната дума имаше Роджър, който сервираше за сета, поведе 40-15, а на първия сетбол опонентът му не успя да влезе в разиграване – 6-3.

След десет гейма игра все още нямаше брейкбол, а Хачанов си гарантира поне тайбрек без да отпуска точка – 6-5.

До дълъг гейм се стигна, като Федерер си осигури първи мачбол след разиграване при 5-5, продължило 17 удара. Хачанов обаче сервираше и изравни – 6-6. При 8-8 Роджър направи минибрейк след непредизвикана грешка от бекхенд на опонента му, а после затвори мача – 7-6(8).