Федерер с експресна победа над Пея

Mercedes Open, 1/4 финал
Роджър Федерер – Гуидо Пея 6-4 6-4

Роджър Федерер постигна експресна победа над Гуидо Пея с 6-4 6-4 в четвъртфиналите на турнира на трева в Щутгарт, демонстрирайки вдъхновен и подчертано агресивен тенис.

Швейцарецът имаше нужда от около десет минути, за да настрои ретурите си, но в седмия гейм пласира няколко вихрени форхенда и постигна първия пробив в срещата, за да поведе с 4-3.

През целия първи сет Федерер сервираше безупречно и загуби една-единствена точка на собствен начален удар. Правеха впечатления и честите атаки към мрежата на Маестрото, някои от които завършили с изключителни стоп волета.

Федерер лесно затвори частта с 6-4, завършвайки с пореден сервис гейм на нула, и след само 31 минути на корта вече бе направил първата решителна крачка към победата.

В началото на втория сет световният №2 показа и друга част от репертоара си – минаващите удари. Швейцарецът матира на няколко пъти налитащия на мрежата Пея и реализира още един пробив.

До края на двубоя Федерер се съсредоточи основно върху собствените си подавания. При 5-4 и сервис за победата водачът в схемата позагуби концентрацията си и изостана с 15-40, но началният удар дойде на помощ и всичко приключи след точно час и седем минути.

Федерер очаква победителя от последния четвъртфинал между Ник Кирьос и шампиона Куинс ’17 Фелисиано Лопес.