Федерер се завърна на корта след титлата от Уимбълдън с гръмка победа

Rogers Cup, II кръг
Роджър Федерер – Петер Полански 6-2 6-1

По-малко от месец след триумфа на Уимбълдън, Роджър Федерер се завърна с експресна победа в тура. В двубой от втория кръг на Мастърса в Монреал Маестрото разгроми участващия с „уайлд кард“ Петер Полански с 6-2 6-1.

Резултатът сам по себе си е доста красноречив, но все пак трябва да се отчете, че 29-годишният представител на домакините Полански е 116-ти в световната ранглиста.

Мачът продължи само 53 минути, а Федерер проби на четири пъти подаването на канадеца, без да му позволи да го пробие.

Първият сет продължи едва 21 минути, а Маестрото взе подаванията на Полански за 2-0 и 6-2.

Във втората част Федерер дръпна с 5-0 и пропусна два мачбола преди съперникът му да запише почетен гейм.

Роджър наниза 5 аса, вкара 61% от първите си сервиси и спечели 86% от точките на тях.

На осминафиналите поставеният под №2 в схемата швейцарец ще играе с Давид Ферер.

Робин Хаасе се справи с „щастливия губещ“ Ернесто Ескобедо с 6-4 6-1 и очаква победителя от мача Димитров – Зверев.