Русувуори изненада Синер на четвъртфинала в Хертогенбош

Libema Open, четвъртфинал
Емил Русувуори – Яник Синер 6-3, 6-4

Емил Русувуори поднесе най-голямата изненада от началото на турнира в Хертогенбош, елиминирайки втория поставен Яник Синер на четвъртфинала. Финландецът изигра един от най-силните си мачове за годината, като не позволи на световния №9 да стигне до нито един шанс за пробив и по този начин се класира на първия си ATP полуфинал на трева.

Там го очаква представителят на домакините Талон Грийкспор, който по-рано днес отстрани Алекс Де Минор.

Русувори записа по-малко асове (2-3) и направи повече двойни грешки (3-1), но въпреки това бе по-резултатен на сервис (40-34). Финландецът спечели беше напълно безгрешен на първи начален удар (29/29) и реализира две от четирите си възможности за пробив.

Русувуори постави Синер под напрежение още в началото на мача. Световният №9 спаси брейкпойнт във втория гейм, но финландският тенисист постепенно подобряваше представянето си и проби пръв, натрупвайки аванс от 4-1. Русувуори не позволи водачеството му да бъде застрашено, като до края на сета даде само още две точки на сервис и взе преднина в мача след 6-3.

Втората част започна по аналогичен начин – първият брейк отново бе на сметката на Русувуори, който поведе с 4-2. Скандинавецът можеше да направи преднината си още по-сериозна, но Синер спаси точка за пробив и намали резултата. Макар да пропусна два от трите поредни мачбола, до които достигна, Русувуори не изпусна контрола върху мача и триумфира с 6-3, 6-4 след 1 час и 19 минути игра.