Рууд продължи победната си серия и е шампион в Кицбюел

Generali Open, финал

Каспър Рууд – Педро Мартинес 6-1, 4-6, 6-3

Каспър Рууд спечели титлата на ATP 250 турнира в австрийския курорт Кицбюел след победа в три сета над световния №97 Педро Мартинес. Мачът на няколко пъти бе прекъсван заради дъжд, но в крайна сметка норвежецът бе този, който се справи по-добре в необичайните условия. Така Рууд спечели своята трета поредна титла, след като в предходните две седмици триумфира на надпреварите в Бостад и Гщаад, и увеличи серията си от поредни победи на 12.

Мартинес имаше лек превес по отношение на спечелените на сервис точки (50-47), но за сметка на това Рууд беше много по-резултатен на ретур (45-23). Испанецът реализира и двете точки за пробив, до които достигна, но това се оказа недостатъчно, тъй като световният №14 оползотвори пет от своите десет брейкпойнта (50%).

Рууд спечели откриващия гейм, но след това пропусна възможност за пробив и Мартинес възстанови равенството. Впоследствие обаче норвежецът наложи непосилно за своя опонент темпо и въпреки усилията на световния №97 водачът на схемата успя на два пъти да пробие сервиса му и да направи серия от пет поредни спечелени гейма, надделявайки с 6-1 в първата част.

Мартинес поведе с 2-1 в началото на втория сет, но след това мачът бе прекъснат за няколко часа заради силния дъжд в Кицбюел. При подновяването на играта Рууд възстанови равенството с гейм на нула, но след това отново пропиля възможност за пробив и неговият съперник си върна водачеството при 3-2. В следващите четири гейма никой от опонентите не успя да стигне до брейкпойнт, като по този начин резултатът стана 5-4 в полза на Мартинес. Испанецът обаче успя да нанесе решителен удар и записа пробив на нула, с който спечели сета с 6-4.

Силната серия на Мартинес продължи и той спечели първия гейм в заключителния сет, но радостта му не продължи още дълго. Рууд отново започна да се представя по начина, по който го направи в първия сет, и изигра най-силния си период в мача, като в следващите пет гейма даде само четири точки на испанеца. Мартинес бе решен да се бори докрай и върна интригата, пробивайки за 5-3, но Рууд не позволи на опонента си да му отнеме контрола върху двубоя и реализира пробив, който му донесе титлата след 6-1, 4-6, 6-3.