Сабаленка обърна Вожняцки, предстои ѝ мач с Бертенс

Nature Valley International, осминафинал
Арина Сабаленка – Каролине Вожняки 2-6 6-4 7-6(5)

Защитата на титлата на Каролин Вожняки в Ийстбърн приключи след драматичен с Арина Сабаленка. Бившата №1 допусна обрат за крайното 2-6 6-4 7-6(5) и напуска надпреварата.

Освен със сет, датчанката имаше и аванс от пробив в третата част, но пропиля мачбол и  не успя да задържи преднината си. Вожняки поведе с 4-1 и дори имаше шанс да направи резултата 5-1, но изпусна два брейкбола. Точката за победа дойде при 5-3, но именно тогава дойде и рибрейка.

Стигна се до тайбрек, при който Сабаленка поведе с 6-3 и получи три поредни шанса да се класира за четвъртфиналите. Материализира последния.

За място във финалната четворка беларускинята ще срещне Кики Бертенс.

Четвъртата поставена се наложи с 6-3 6-3 над 356-ата в света Ана-Лена Фрийдсам за час и 25 минути.