Сър Анди върза „геврек“ и отстрани Шарди в Доха

Анди Мъри започна успешно 2017-а в първия си официален мач и регистрира победа над Жереми Шарди на Qatar Exxon Mobil Open с 6-0 7-6(2).

Световният №1 взе подаването си в началото, а задачата му се улесни още във втория гейм без шотландецът да прави нещо. Първо Шарди сбърка тайминга на форхенда си при 0-15 и прати удар далеч в аут, а после направи дойна грешка и се изправи пред три брейкбола. Анди не материализира първия, а получи подарък от французина след нова негова дойна грешка – 2-0.

В следващите два гейма трафикът продължи да е еднопосочен, а битка на корта нямаше. Шарди взе само точка и изостана 0-4, а процентът му на вкаран първи сервис ставаше притеснителен.

След едва 15 минути първата ракета на Великобритания вече можеше да опита да върже „геврек“ на съперника. В шестия гейм сър Анди Мъри се добра до сетбол на подаването на французина, форсира разиграването, а форхенд в аут на Шарди подпечата доминацията на Мъри – 6-0.

След почивката французинът отпусна ръката и за първи път взе повече точки при посрещане. Продължи да има проблеми с форхенда си, но се добра до първи брейкбол, а британецът не успя да се спаси.

Още в следващия гейм обаче стана ясно, че не подобряването на Шарди, а спадът в представянето на Мъри е причината за изоставането на световния №1, който веднага направи рибрейк.

До края шотландецът само в един случай притисна до стената френския си съперник, но не се възползва. Стигна се до тайбрек, където вече световният №1 се наложи и си осигури продължаване напред – 7-6(2).

Следващият съперник на победителя е Джералд Мелцер, който отстрани по-рано през деня Пол-Анри Матьо.

В последния мач от програмата Томаш Бердих записа победа над Алесандро Джианези 7-6(1) 6-2.