Сърбия отнесе Испания и си уреди суперсблъсък с Франция в Купа „Дейвис“

Сърбия отнесе Испания и си уреди суперсблъсък с Франция в Купа "Дейвис"

Купа „Дейвис“, Световна група
Сърбия – Испания 3-0
Виктор Троицки/Ненад Зимонич – Пабло Кареньо-Буста/Марк Лопес 4-6 7-6(4) 6-0 4-6 6-2

Виктор Троицки и Ненад Зимонич подпечатаха категоричната домакинска победа на Сърбия с 3-0 над Испания в четвъртфинала в Световната група на Купа „Дейвис“. Мачът се превърна в петсетова битка, която Троицки и Зимонич все пак измъкнаха с 4-6 7-6(4) 6-0 4-6 6-2 след 3 часа и 15 минути на корта.

Испанците, които в петък бяха тотално надиграни и в двата мача на сингъл, днес заложиха на комбинацията от намиращия се в силна форма Кареньо-Буста и специалиста на двойки Лопес, за да се опитат да запазят част от интригата и да се надяват на чудо в неделя. Гостите пробиха рано за 2-1 гейма, изтръгнаха първия сет с 6-4 и пробляснаха искрици на надежда.

Кареньо-Буста и Лопес дори успяха да пробият за 4-3 след почивката, само че Троицки и Зимонич направиха моментален рибрейк на нула и откраднаха втората част в тайбрек. Нататък сърбите се развихриха в третата и я грабнаха с 6-0 за половин час. Четвъртият сет вървеше с доминация на сервиращите до десетия гейм, в който Кареньо-Буста и Лопес нанесоха своя удар – 6-4. Дотук обаче приключиха силите на гостите, защото Троицки и Зимонич откриха петия сет с пробив и затвориха мача с 6-2.

Съперникът на полуфинала се казва Франция, а „петлите“ ще са домакини.