Саша Зверев научи името на първия си опонент в Шънджън

Саша Зверев  научи името на първия си опонент в Шънджън

Топ поставеният на АТР 250 турнира в Шънджън Саша Зверев, който през миналата седмица триумфира на Laver Cup с отбора на Европа, научи името на първия си съперник в Китай. Това е Стив Дарси, който победи в първи кръг Зе Жанг със 7-5 7-6(3).

Китаецът проби за 2-0 и затвърди с подаване, в което не отпусна точка. В четвъртия гейм пък пропусна четири точки за двоен пробив. Дарси се съвзе и върна брейка за 3-4, а в десетия гейм спаси четири сетбола – 5-5.

Зе предаде подаването си за 5-6, а при този резултат белгиецът сервираше за пълния обрат и сета и бе безупречен – 7-5.

Дарси реализира първия брейк след почивката за 3-2, но световният №224 върна пробива за 4-4. До края и двамата бяха стабилни, когато подават, така че се стигна до тайбрек. Там по-добър бе Ситв Дарси – 7-6(3).

Още резултати: Жереми Шарди – Алесандро Джианези 7-6(6) 6-4; Дуди Села – Матю Ебдън 6-0 7-6(8);