Саша Зверев започва срещу Манарино. Първа победа за Кокинакис от октомври 2016 г.

Опитният французин Адриан Манарино стартира с победа на турнира Ricoh Open в Хертогенбош и ще е първият съперник на втория поставен в основната схема Александър Зверев.

Манарино се нуждаеше от час и 12 минути, за да запише 6-4 6-1 над Джордан Томпсън и да си осигури двубой с германския младок.

Един пробив за 5-4 направи разликата в първия сет, а във втория Джордан успя да спечели само един гейм.

Александър Долгополов и Стив Дарси изиграха интересен мач, в който украинецът победи с 6-2 7-6(3). Долгополов ще спори за място на четвъртфиналите с Вашек Поспишил.

Танаси Кокинакис демонстрира, че възвръща формата си в двуоя срещу Кей Нишикои на Ролан Гарос, въпреки че отстъпи с 1-3 на Самурая, а сега австралиецът записа първи успех за сезона след 6-4 7-5 над Михаил Южни.

Кокинакис отсъстваше дълго заради контузия и преди Ролан Гарос отпадна от Денис Истомин в Лион. Той нямаше победа в тура от октомври миналата година.

Днес обаче младият австралиец игра силно срещу Полковника и го елиминира след малко повече от час и четвърт на корта. Кокинакис ще спори във втория кръг с Данил Медведев или Робин Хаасе.