САЩ продължава без загуба на „Хопман къп“

САЩ продължава без загуба на "Хопман къп"

Отборът на САЩ записа втора поредна победа в тазгодишното издание на „Хопман къп“ и след 3-0 над Чехия на старта сега повали и Испания. Иберийците също бяха спечелили първия си мач в Пърт с 2-1 срещу домакина Австралия, само че днес изгубиха и двата сингъл и срещата на смесени двойки нямаше как да промени крайния изход от двубоя.

Първи на корта излязоха Коко Вандевеге и Лара Аруабарена. Двете си размениха по един пробив до 2-2 гейма в откриващия сет, след което американката наниза четири поредни гейма до 6-2. Вандевеге удари веднъж за 4-3 след почивката и това се оказа достатъчно за крайното 6-4.

След нея и Джак Сок довърши испанците с обрат за 3-6 6-2 6-3 над Фелисиано Лопес. Двамата си размениха по един сет на поделено надмощие, а в третия играта бе доста изравнена, само че американецът се възползва от един неуверен сервис гейм на Лопес, за да пробие за 3-1 от петия си опит. Нататък Сок сервираше стабилно и затвори мача с 6-3.