Шампионът Чилич игра само сет в Базел

Swiss Indoors Basel, първи кръг
Марин Чилич – Флориан Майер 6-3 (Отк. Майер)

Миналогодишният шампион на турнира в Базел Марин Чилич започна защитата на титлата си с победа след само сет игра срещу Флориан Майер. Хърватинът взе първия сет 6-3, след което опонентът му се насочи към мрежата, за да го поздрави и да сигнализира, че няма да продължи да играе.

Срещата започна безпроблемно за подаващите. Първият брейкбол дойде в шестия гейм, когато хърватинът поведе 40-30. Ма брейкбола опонентът му игра на втори сервис, а след началния удар излезе на мрежата, но сбърка воле и предаде подаването си – 4-2. Световният №4 подаваше за затвърждаване и затвори гейм на 15.

В осмия гейм Майер спаси два сетбола и запази шансовете си – 3-5. Последната дума обаче имаше ракетата на Чилич, който поведе 40-0 и се възползва от втория сетбол – 6-3.

При този резултат Майер даде сигнал, че няма да може да доиграе мача и прати съперника си във втори кръг.