Шампионът Лоренци допусна обрат в Китцбюел, Фонини продължава напред

Generali Open, осминафинали
Паоло Лоренци – Жоао Соуса 7-6(5) 4-6 1-6
Фабио Фонини – Милян Зекич 6-4 6-4

Третият ден на Generali Open донесе абсолютно противоположни емоции за двамата италиански тенисисти в основната схема. Действащият шампион Паоло Лоренци се прости с надеждите да защити трофея си, допускайки обрат със 7-6(5) 4-6 1-6 от Жоао Соуса, докато Фабио Фонини имаше спокоен следобед и се справи с 6-4 6-4 със световния №316 Милян Зекич.

Още в първия гейм на двубоя срещу Соуса си пролича, че 35-годишният Лоренци ще срещне доста ожесточена съпротива. Италианецът трябваше да отразява два брейкбола, които се оказаха и единствените в целия първи сет, който се реши в тайбрек. Ветеранът направи минипробив за 4-2 и макар да мина през равенство 5-5, успя да затвори частта със 7-5 т.

Лоренци проби веднага след почивката, а в следващите две подавания на Соуса пропиля общо 5 брейкбола. Това му коства скъпо, защото португалецът направи страхотен обрат от 2-4 до 6-4 гейма, а в третия сет сгази съперника с 6-1 гейма. Той продължава напред срещу Хералд Мелцер, който отстрани Сантиаго Хиралдо с 6-3 7-6(1).

Фабио Фонини далеч нямаше толкова тежък работен ден като сънародника си Лоренци и се справи със сърбина Милян Зекич с 6-4 6-4 за 81 минути. Шампионът от Гщаад поведе с два пробива за 5-2 в първия сет и макар да загуби единия брейк, приключи частта с 6-4. Фонини доминираше и след почивката, когато направи ранен пробив за 2-1 и до края не даде шансове на съперника си. Дон Фабио ще се изправи на четвъртфинал срещу Томаш Белучи.