Шампионът от Шънджън Гофен с пета поредна победа в тура

Rakuten Japan Open, I кръг
Давид Гофен – Фелисиано Лопес 7-5 6-1

Шампионът от Шънджън Давид Гофен записа пета поредна победа в тура, след като на старта на турнира Rakuten Japan Open в Токио надигра Фелисиано Лопес със  7-5 6-1. Мачът продължи 76 минути, а Лопес пропусна отлични шансове да вземе първия сет.

Испанецът пропусна две точки за пробив в деветия гейм при 4-4, а после още една в 11 при 5-5. В крайна сметка Гофен осъществи брейк в гейма, в който Лопес сервираше за вкарването на частта в тайбрек. Във втория сет белгиецът отново не допусна да бъде пробит и взе две подавания на съперника за крайното 6-1. Следващият опонент на Гофен е квалификантът Матю Ебдън.

Напред продължава и Диего Шварцман, който си осигури място на четвъртфиналите след 6-3 6-1 над Бърнард Томич в мач от втория кръг. Аржентинецът очаква Долгополов или Джонсън, които играят в четвъртък.