Шаповалов неутрализира сервиса на Раонич и е на четвъртфинал

Mutua Madrid Open, осминафинал
Денис Шаповалов – Милош Раонич 6-4 6-4

Денис Шаповалов показа, че ще бъде сериозна заплаха и на червени кортове. 19-годишният супер талант от Канада надигра тотално Милош Раонич и си заслужи място в четвъртфиналната фаза на турнира от сериите „Мастърс 1000“ в Мадрид. За последно Шаповалов стигна толкова далеч в надпревара от тази категория в Монреал през 2017 г., когато бе полуфиналист.

През целия двубой канадецът имаше пълен превес в размените от дъното на корта, а особено впечатляващ бе ретурът му, който успя да неутрализира вездесъщия начален удар на Раонич. Още в петия гейм на първия сет Шаповалов имаше шансове за пробив, а два гейма по-късно това вече стана факт. Младежът профуча през всичките си подавания, без да даде дори брейкбол на сънародника си, и затвори частта след само 39 минути.

Шаповалов продължи да натиска бекхенда на своя противник с мощни форхенди по диагонала и решителният пробив не закъсня – случи се отново в седмия, тилдънов гейм. При сервис за мача тийнеъджърът имаше проблеми и резултатът стана 0-30, но по шампионски намери началния си удар в точния момент и двубоят приключи още преди отметката от 90 минути.

За Раонич остава утехата от престижната победа над Григор Димитров в предишния кръг, докато Шаповалов ще мери сили с Кайл Едмънд, който изненадващо отстрани Давид Гофен по-рано през днешния ден.

Кевин Андерсън прекърши Филип Колшрайбер с 6-3 7-6(7) и очаква победителя от двубоя между четвъртия поставен Хуан Мартин Дел Потро и квалификанта от Сърбия Душан Лайович.