Шаповалов очаква Григор или Раонич. Чунг и Фонини отпаднаха

Mutua Madrid Open, втори кръг
Денис Шаповалов – Беноа Пер 7-6(5) 4-6 6-4

Денис Шаповалов надигра Беноа Пер в мач от втори кръг на Мастърс турнира в Мадрид със 7-6(4) 4-6 6-4. Така в следващата фаза представителят на „Следващото поколение“ очаква победителя от мача Григор Димитров – Милош Раонич. Канадецът в големи периоди от мача бе изключителен, завършвайки точките от много неудобни позиции. Загуба на концентрация в края на втория сет направи задачата му по-дълга, но крайният успех бе налице.

Пер спаси подаването си от 30-40 в първия си сервис гейм, а в петата част пропусна общо пет брейкбола – 2-3. След серия от бързи подавания и за двамата французинът поведе 0-40 в деветия гейм и реализира скрития сетбол за 5-4.

Световният №50 подаваше за сета, но изостана 15-40 и не успя да се измъкне.

Впоследствие се стигна до дълъг гейм, като в първите девет точки от тайбрека двамата си размениха по два минипробива. Шаповалов взе точка от посрещане за 6-5, а после с контра пие от форхенд по диагонала реализира сетбола – 7-6(5).

При 30-30 в петия гейм от следващия сет Пер реши да играе сервис-мрежа, но сбърка волето. После си заслужи освирквания от публиката, защото реши да оспорва началния си удар, защото видя, че е аут, но и съдията на стола му обясни, че няма това право, защото не е спрял да играе. Беноа все пак се измъкна и дръпна 3-2.

В осмия гейм френският тенисист започна да се защитава много добре и за първи път успя да изнерви съперника си. При 30-40 Шаповалов направи двойна грешка и предаде подаването си – 3-5. Пер сервираше за сета и тотално се срина, правейки три поредни двойни грешки. В десетия гейм обаче стигна до сетбол от посрещане и изравни след сбъркан форхенд на Шаповалов при 30-40 – 6-4.

В началото на третия сет двамата тръгнаха с подавания на нула, а до 2-2 извадиха и по един по-труден сервис гейм. В петата част представителят на „Следващото поколение“ реализира брейк, а в подаванията си до края игра най-силния си тенис в двубоя – 6-4

Още резултати: Робин Хаасе – Хьон Чунг 6-2 6-0; Леонардо Майер – Фабио Фонини 6-3 6-4.