Щруф ще бъде първият съперник на Дел Потро в Стокхолм, Вердаско също продължава

Ян-Ленард Щруф успя да преодолее Мариус Копил след оспорвана трисетова битка и да си спечели правото да излезе срещу Хуан Мартин Дел Потро. Интригата беше жива до самия край на мача, завършил 6-7(2) 6-4 7-6(12).

Първият сет започна по-добре за Щруф, който взе две поредни подавания на 0 и достигна до дюс на чужд сервис. Именно от германец дойдоха и останалите по-интересни моменти в първата част, като той се добра до точка за пробив в шестия гейм и достигна още веднъж до равенство 40-40, преди Копил да се добере до тайбрек.

Там обаче Мариус взе нещата в свои ръце и след като загуби първата точка, взе 6 поредни, за да завърши в крайна сметка със 2-7.

Вторият сет не започна по-разично от първия и въпреки две равенства при 30-30 в геймове на Щруф, сервиращите първоначално не изпитваха особени затруднения. Копил пръв се пропука и макар да спаси 4 брейкпойнта в подаването си при 3-3, съперникът му успя да го пробие от петия опит.

Това беше и единственият пробив във втората част, завършила 6-4.

Завърналият се в мача германец задържа темпото и натисна още в началото на третия сет. Макар да не успя да спечели първите си две точки за пробив, той все пак достигна до такъв още в първия гейм, след което затвърди на 15. Преднината му не просъществува дълго, след като Копил изравни при 2-2 и дори имаше мачпойнт при 4-5.

Двамата тенисисти размениха по още един пробив, за да се стигне до възможно най-драматичния завършек – тайбрек. При седмата си възможност да завърши мача, Щруф най-после възтържествува с 14-12.

В друг от мачовете на турнира, Фернандо Вердаско се наложи безпроблемно над Юрген Цоп с 6-4 6-2 и също продължава напред.