Шварцман и Фриц определят шампиона в Лос Кабос

Abierto de Tenis Mifel presentado por Cinemex, полуфинали
Диего Шварцман – Гуидо Пея 6-3 3-6 6-1
Тейлър Фриц – Раду Албот 6-3 6-2

Диего Шварцман се класира на финал на турнира в Лос Кабос, след като победи добрия си приятел Гуидо Пея с 6-3 3-6 6-1.

Двубоят между двамата започна изключително оспорвано, като първите шест гейма се играха 45 минути. Третият поставен първи проби, а впоследствие взе и първия сет. Пея, разбира се, бе далеч от това да бъде сломен и поведе с 4-0, преди да изравни. В решителната част обаче Шварцман бе този, който поведе с 3-0 и не допусна да бъде настигнат в резултата.

В спор за титлата победителят излиза срещу Тейлър Фриц, който изигра нов силен мач и победи Раду Албот с 6-3 6-2.

За Фриц финалът е втори в рамките на две седмици. В Атланта Алекс де Минор обаче загуби само 10 точки на собствените си подавания и надигра в решителния двубой американеца с 6-3 7-6(2).