Шварцман уверено си осигури сблъсък с Григор в Ченгду, Лопес също продължава

Chengdu Open, II кръг

Диего Шварцман – Паоло Лоренци 6-0 6-4

Диего Шварцман е опонентът на първата ни ракета Григор Димитров, след като се наложи с 6-0 6-4 над намиращия се с 35 позиции по-напред в ранглистта Паоло Лоренци. Мачът пък ще бъде отлична възможност за реванш на нашия, след като той загуби в Истанбул именно от този опонент.

По категоричен начин Диего Шварцман стартира срещата и дръпна 40-0 на подаването на Лоренци още в първия гейм, а после затвори частта на 15. С брейк на сметката си и натрупана самоувереност той лесно затвърди – 2-0.

Италианецът търсеше още ритъма в играта си и не знаеше как точно да противодейства, въпреки че е далеч по-успешен в мачовете си срещу точно този съперник, имайки 3 победи и 1 поражение.

Сервисът на Лоренци обаче в почти 100% от случаите се оказваше лесна плячка за аржентинеца, който доминираше през цялото време и намали грешките до минимум. Така не даде и нито гейм на съперника си с експресно 6-0 за 25 минути.

След почивката ситуацията стана малко по-различна, а Шварцман показа, че не може да държи такова убийствено ниво за много дълго време.

Италианецът пък почна да е по-предпазлив и до 3-3 двамата си бяха разменили по брейк.

В седмия гейм Шварцман направи едно от най-добрите отигравания в мача, когато при дюс бе пратен далеч зад основната линия благодарение на отличен форхенд по диагонала на Лоренци, от толкова неизгода позиция обаче аржентинецът пласира хирургичеси прецизен пасинг шот, матирайки излезлия на мрежата италианец. В следващото разиграване пък атакува подаването на опонента си със солиден ретур и така взе инициативата, а накрая материализира брейкбола – 4-3.

После затвърди с бърз сервис гейм на нула и остави опонента си да сервира за мача. Паоло Лоренци взе подаването си, но усети най-доброто от аржентинския тенисис в десетия гейм, когато Шварцман дръпна 40-0 и сложи точка на спора при първа възможност.

В друг мач от днешния ден четвъртият поставен Фелисиано Лопес преодоля Хуан Монако с 6-3 7-5 и си уреди четвъртфинал с младия Карен Качанов.