Сидни: Циципас срещу Сепи на 1/4-финал, Де Минор и Шварцман продължават

Sydney International,  втори кръг
Стефанос Циципас – Гуидо Андреоци 6-3 6-4

Стефанос Циципас започна с победа участието си на турнира в Сидни, побеждавайки във втори кръг „щастливият губещ“ Гуидо Андреоци с 6-3 6-4. Световният №15 доминираше през целия мач, като чак в края на втория сет се отпусна малко, но това не му коства неприятности.

В следващия си мач Стефанос ще срещне Андреа Сепи, който победи Мартин Клижан 7-6(2) 6-2.

Циципас проби за 2-0 в първия сет и нямаше никакви проблеми да удържи аванса си, печелейки 81% от точките си на първи сервис (13/16) и 78% на втори (7/9).

След почивката фаворитът в мача дръпна бързо 4-0, но заради отпускане в осмия гейм бе пробит на нула – 5-3. Все пак Циципас се поправи в следващия си сервис гейм и приключи мача 6-4.

Още резултати: Диего Шварцман – Гийермо Гарсия Лопес 6-2 6-3; Йошихито Нишиока – Андрей Рубльов 6-3 6-1; Алекс де Минор – Рейли Опелка 6-4 7-6(5).