Симон капитулира още във втори кръг в Антверпен

European Open, II кръг
Жил Симон – Ян-Ленард Щруф 4-6 4-6

Жил Симон остана далеч от нивото на тениса, което му осигури полуфинал на Мастърса в Шанхай и отпадна още във втори кръг на European Open в Антверпен след 4-6 4-6 от Ян-Ленард Щруф.

Германецът пък изнесе един от най-силните си мачове за сезона и съвсем заслужено продължава напред на четвъртфинал. Щруф записа първия пробив в мача и проведе с 3-1. При резултат 4-2 в негова полза последваха три наистина странни гейма с пробиви на нула, а след тях Симон сервираше за 5-5, но отново допусна брейк, като единствената разлика бе, че този път това се случи след доста по-сериозна битка.

Щруф се откъсна напред и след почивката с аванс от 4-2. Симон продължи съпротивата, спаси мачбол при 3-5 и върна пробива, но веднага загуби подаването си и приключи участието си в Антверпен. Германецът пък продължава на четвъртфинал срещу Ришар Гаске.

Същевременно, Диего Шварцман изнесе поредния си стабилен мач през сезона и отстрани 18-годишния Тейлър Фриц с 6-4 6-4, след като успя да пробие по веднъж във всеки от сетовете. Аржентинецът продължава напред срещу Пабло Куевас.