Синер се справи с Мунар на осминафинала в Умаг

Plava Laguna Croatia Open, осминафинал

Яник Синер – Жауме Мунар 6-4, 6-4

Яник Синер започна участието си на ATP 250 турнира в Умаг с двусетов успех над световния №59 Жауме Мунар. Вторият поставен трябваше да положи доста усилия, като в последния гейм пропусна пет мачбола, но въпреки това не допусна сензация и намери място в следващата фаза.

Негов опонент на четвъртфинала ще бъде друг испанец в лицето на Роберто Карбайес Баена.

Синер направи по-малко двойни грешки в хода на двубоя (4-6) и спечели 72% от точките си на първи сервис (26/36). Световният №10 оползотвори четири от осемте брейкпойнта, до които достигна (50%), докато Мунар реализира две от своите осем точки за пробив (25%).

Двмата си размениха по един пробив в началото, като равенството се запази до 4-4. Синер обаче успя да изненада опонента си с няколко много добре разчетени излизания на мрежата, като това му помогна да стигне до решаващ брейк и да се наложи с 6-4 в първата част.

Италианецът успя да пробие пръв във втория сет, но Мунар веднага върна брейка и изравни. Синер обаче бързо си върна инициативата и отново излезе напред в резултата, като този път затвърди брейка с гейм на нула и направи резултата 4-2 в своя полза. В маратонския десети гейм Мунар спаси пет мачбола и на два пъти стигна до шанс за пробив, но въпреки това Синер отново спечели подаването си и триумфира с 6-4, 6-4 след малко под два часа игра.