Синер спаси 3 мачбола и обърна Джокович по невероятен начин

Мачът на двойки ще реши изхода  на полуфинала в Купа Дейвис между Италия и Сърбия. Това стана факт, след като Яник Синер постигна най-впечатляващата победа в досегашната си кариера. Ракета №1 на „скуадра адзура“ спаси три мачбола срещу Новак Джокович при 4-5 и 0/40 в третия сет, за да стигне до крайното 6-2, 2-6, 7-5.

Сърбинът доминираше в решителната част, печелеше много по-лесно подаванията си, а достигането до трите мачбола като че ли бе най-нормалното развитие на сета. Само че с хубави сервиси Синер се измъкна, след което се възползва от непредизвиканите грешки на очевидно разколебания световен №1, след което при 6-5 спечели единствения си лесен сервис гейм в сета.

Това бе едва четвърти случай в кариерата на Джокович, в който той губи мач, в който е имал мачбол. За последно това се бе случило през 2018-а на финала в Куинс Клъб срещу Марин Чилич.

По-рано през деня Миомир Кецманович победи Лоренцо Музети, което означава, че финалистът ще бъде определен в мача на двойки. В него Синер и Лоренцо Сонего ще играят срещу Джокович и Кецманович.

След първия сет едва ли щяха да бъдат много тези, които да се изненадат от успеха на италианеца. Той бе перфектен в началните минути на двубоя, набързо натрупа аванс от два пробива и с лекота затвори сета, в който Джокович реализира само един уинър и то след сервис.

Ситуацията обаче се промени бързо във втората част. Много от уинърите на Синер се превърнаха в непредизвикани грешки, а 24-кратният шампион от Големия шлем намери ритъма в играта си. Това набързо повлия и на резултата. Новак проби рано, а след това при 2-5 постигна и втория пробив, за да вкара мача в трета част.

В нея предимството бе осезаемо за него, но характерът на Синер и добрите сервиси в ключови моменти му помогнаха да оцелее през цялото време и в крайна сметка да стигне до втора победа над сърбина точно 11 дни след тази в Торино.