Слаб Джокович взе втора победа за Сърбия срещу Русия

Купа „Дейвис“, Световна група
Сърбия – Русия 2-0
Новак Джокович – Данил Медведев 3-6 6-4 6-1 1-0 и отказване на Медведев
Виктор Троицки – Карен Хачанов 6-4 6-7(3) 6-3 1-6 7-6(6)

Новак Джокович изигра още един слаб мач, в който не убеди, че намира формата си, но осигури комфортен аванс от 2-0 за Сърбия срещу госта Русия в мача от I кръг на Световната група на Купа „Дейвис“. Във втория мач за деня, Ноле загуби откриващия сет от световния №63 Данил Медведев, но спечели следващите два, а съперникът му се отказа в четвъртия заради кондиционни проблеми при резултат 3-6 6-4 6-1 1-0 в полза на любимеца на сръбската публика.

Джокович потегли изключитело нестабилно и след пет поредни пробива в мача, изостана с 2-4, а Медведев направи и още един брейк за крайното 6-3 в първия сет. Руснакът дори поведе с 3-0 след почивката, само че този път Ноле успя да обърне до 6-4. В третата част Медведев започна да получава крампи и при 1-4 гейма дори се срина на корта. Руснакът успя да изиграе още няколко гейма, но се отказа в началото на четвъртия сет.

Преди двубоя на Джокович, Виктор Троицки и Карен Хачанов изнесоха шоу, продължило 4 часа и 35 минути, в което сърбинът изтръгна победата с 6-4 6-7(3) 6-3 1-6 7-6(6). Двамата изиграха изключително равностоен и атрактивен мач, като в тайбрека на втория сет първите седем точки бяха минипробиви, след което руснакът успя да го измъкне със 7-3 т.

Хачанов поведе с 4-0 т. в тайбрека на петия сет, но Троицки обърна до 5-4, спаси един мачпойнт и зарадва феновете в Ниш с триумф с 8-6 точки.