След сет и пробив пасив: Рамос спечели титлата в Кордоба

Cordoba Open, финал

Алберт Рамос – Алехандро Табило 4-6, 6-3, 6-4

Алберт Рамос-Виньолас спечели титлата на тазгодишното издание на ATP 250 турнира в Кордоба. Испанецът изоставаше със сет и пробив срещу Алехандро Табило, както и с 1-4 в заключителния сет, но осъществи зрелищен обрат и триумфира с четвъртия си трофей в тура. Това бе втори пореден финал за Рамос в Кордоба, след като миналата година отстъпи пред Хуан Мануел Серундоло в заключителния сблъсък.

Двубоят започна по-добре за Рамос, който успя да реализира ранен пробив и да поведе с 3-1. Впоследствие обаче Табило стабилизира играта си в дефанзивен план, като в същото време започна да атакува много по-прецизно. Това му помогна да осъществи пълен обрат, преди испанецът да възстанови равенството при 4-4. Чилиецът обаче подобри значително сервиса си и отговори с гейм на нула, след което реализира нов брейк и надделя с 6-4 в първата част.

Чилиецът поведе с 2-0 във втория сет и изглеждаше, че победата му е съвсем близо. Рамос обаче успя да върне брейка, след което равенството се запази при 3-3. Последваха три дълги и доста оспорвани гейма, в които много по-големият опит на испанеца си пролича и той успя да запише два последователни пробива, изравянвайки резултата в мача след 6-3.

Табило отново бе много близо до титлата, след като в заключителния сет проби на два пъти за 4-1. Впоследствие обаче Рамос изигра най-силните си минути от началото на сезона и не даде повече геймове на опонента си, триумфирайки с 4-6, 6-3, 6-4 след 2 часа и 43 минути на корта.

„Много съм щастлив, Невероятно е, че спечелих четвърта титла. Мачът беше много труден. Почти загубих, но някак успях да обърна резултата. Не бих могъл да съм по-щастлив. Не знам как успях. Мисля, че при 1-4 в третия сет заиграх по-агресивно, а в същото време той пропусна няколко първи сервиса. Когато върнах един от пробивите и намалих резултата на 3-4, усетих, че имам шанс“ – коментира Рамос в интервюто след мача.