Нестеров и Милев записаха историческа победа на Sofia Open

Sofia Open, първи кръг

Янаки Милев/Пьотр Нестеров – Джак Ванс/Джейми Ванс 6-4, 6-4

Янаки Милев и Пьотр Нестеров донесоха нова българска победа на Sofia Open. Двамата се класираха за четвъртфинала в турнира на двойки след чиста победа над Джейми Ванс и Джак Ванс в дебютния си мач на ниво ATP. Триумфът е исторически, тъй като за пръв път в историята на Sofia Open и двете български двойки преодоляха първи кръг.

Тази победа ще донесе на Янаки Милев огромен скок в ранглистата. Понастоящем българинът е №1542, но ще се изкачи до Топ 750. В същото време Нестеров ще влезе в Топ 650 при двойките, като освен това ще стане четвърта ракета на България на двойки.

Опоненти на младите българи на четвъртфинала ще бъдат вторите поставени Рафаел Матос и Давид Вега Ернандес.

Американското дуо спечели откриващия гейм, но Милев и Нестеров бързо изравниха, след което стигнаха до точка за пробив след топка в аут на Джак Ванс. Тя бе оползотворена след като неговият брат Джейми направи двойна грешка и така българските тенисисти поведоха с 2-1.

Участващите с „уайлд кард“ тенисисти увеличиха преднината си след отлична атака по правата на Милев, последвана от негов ас. Братята Ванс опитаха различни тактически подходи, но Милев и Нестеров успяха да запазят контрола върху сета и не позволиха на американците да стигнат до възможност за пробив, вземайки преднина в мача след 6-4.

След равностойното начало на втория сет Милев и Нестеров стигнаха до два поредни брейкпойнта в петия гейм. Те обаче бяха пропуснати след атака в аут на Милев, последвана от ретур в мрежата от страна на Нестеров. Въпреки това обаче българското дуо постигна целта си и проби за 3-2 след неуспешен опит за къса топка на Джак Ванс.

Милев и Нестеров започнаха да демонстрират още по-добър ритъм и направиха нова крачка към победата, увеличавайки преднината си след сервис гейм на нула. Българските тенисисти не бяха далеч от втори пореден пробив, след като Джейми Ванс допусна двойна грешка за 15-30, но американското дуо успя да съхрани интригата и да намали резултата на 4-3.

Въпреки това обаче Нестеров продължи да сервира качествено, а Милев показваше все така енергична игра при мрежата, като това им помогна да запишат нов гейм на нула и да се доближат до успеха. Братята Ванс редуцираха пасива си, но впоследствие отново не успяха да намерят отговор за сервиса на Янаки Милев и двамата с Нестеров триумфираха с 6-4, 6-4 след 76 минути игра.

Участвай в играта ни за смартчасовник Galaxy Watch5. Повече подробности в Instagram на Тенискафе.