Синер повиши нивото и е на две победи от титла №3 в София

Sofia Open, четвъртфинал
Яник Синер – Александър Вукич
6-2 6-3

Яник Синер не показа най-добрия си тенис в първия си мач в София, но във втория видяхме по-силно представяне и убедителна победа. Топ поставеният в схемата изпита известни колебания на сервис, но отстрани Александър Вукич с 6-2 6-3 за 11-а поредна победа и трети полуфинал в българската столица.

Първият гейм бе тежък за италианеца, който допусна няколко неточности, включително и двойни грешки. След като неутрализира четири брейкбола обаче, видяхме друго лице от него.

„Беше труден мач, трябваше да внимавам в сервис геймовете си, той сервираше добре. Промених леко позицията си от посрещане. Сервисът понякога работеше, понякога не, но трябва да намериш решение,“ каза двукратният шампион след срещата.

„Надявам се да повиша нивото си другия мач, тъй като ще играя срещу сериозен опонент, тук всеки мач е труден,“ посочи Яник за предстоящия мач с Холгер Руне или Иля Ивашка.

След седем загубени точки в откриващото си подаване, той не успя да спечели само още една на свой сервис до края на сета. Междувременно постоянно поставяше под напрежение опонента си от посрещане.

Вукич се измъкна при 1-2 след аут на Синер, но не успя да запише повече геймове до края на частта.

Серията на Яник продължи и във втория сет, където бързо поведе с 3-0 след голям брой уинъри. На начален удар продължи да бъде непоклатим до 4-2, когато първият сервис спря да намира целта. Двойна грешка и няколко други грешки, придружени от стабилно представяне на Вукич от основната линия, доведоха до връщане на пробива.

Отговорът не се забави – още в следващия гейм световният №10 поведе с 40-15 след добра игра на мрежата и се възползва от първия си шанс за рибрейк.

Сервирайки за победата, 21-годишният състезател трябваше да премине през 30-30 и още напрежение, след което вкара добър първи сервис, с който си осигури мачбол. Двойна грешка №5 за него в мача запази шансовете на Вукич, но добро навлизане в корта му върна предимството. Опита да заложи на същата тактика при мачбол №2, но този път опонентът му пласира чудесен минаващ удар и върна равенството. При поредния дюс Синер трябваше да изпълни смач от дъното на корта, но изпрати топката в аут. Австралиецът обаче не успя дори да играе с нея при брейкбола, тъй като видяхме ас №9 за съперника му. Умела игра на мрежата на Яник ни отведе до трети мачбол. Грешка на Вукич сложи край на сблъсъка.