Солиден Цонга повали Шварцман на финала в Антверпен

Джо-Вилфрид Цонга добави нов трофей на сметката си, след като на финала в Антверпен победи Диего Шварцман с 6-3 7-5. Титлата е четвърта за шампиона през 2017 г.

Първите точки за пробив в мача дойдоха, след като световният №26 изостана 0-40 в шестия гейм. Цонга изпусна първите два брейкбола, но от трети опи взе подаването на опонента си – 4-2.

Световният №17 затвърди, а при 5-3 сервираше за частта и я затвори с гейм на 15 – 6-3.

До 2-2 след почивката дамата си размениха по брейк, а после и по още един до 4-4. В единадесетия гейм французинът докара точките до дюс, а в следващата точка игра дълбок ретур, с който изненада съперника си. На скритата шампионска точка Шварцман допусна непредизвикана грешка – 5-6. При този резултат Цонга сервираше за титлата, поведе 40-30 и реализира мачбола – 7-5.