Стан потегли с рутинна победа в Индиън Уелс, Лайович спря Лопес

BNP Paribas Open, II кръг
Стан Вавринка – Паоло Лоренци 6-3 6-4
Душан Лайович – Фелисиано Лопес 6-2 4-6 7-6(2)

Стан Вавринка взе първата си победа в мъжкия тур от Australian Open насам и потегли на BNP Paribas Open с рутинно 6-3 6-4 над Паоло Лоренци за 76 минути. Световния №3 почти не позволи на съперника му да стигне дори до шансове за пробив в целия мач и не показа признаци на кондиционните проблеми, които го измъчваха през последните няколко седмици.

Вавринка материализира първия си брейкбол и поведе с 3-1 в откриващия сет, след което заличи два шанса за пробив при 4-2 и затвори откриващия сет с 6-3. Това бяха и единствените възможности за пробив на сметката на Лоренци за целия мач, а Стан го постави под непрестанен натиск след почивката и в крайна сметка успя да пробие отново в деветия гейм, за да затвори мача с 6-3 6-4.

Швейцарецът продължава срещу Филип Колшрайбер, който загуби с 6-7(3) първия сет срещу Александър Долгополов, само че украинецът се отказа във втория заради контузия в коляното.

Същевременно, Душан Лайович изигра изключително силен мач и съвсем заслужено отстрани Фелисиано Лопес с 6-2 4-6 7-6(2). Сърбинът доминираше тотално на корта през първия сет и можеше да го спечели дори още по-категорично от това 6-2, с което го прати на сметката си. Лопес стабилизира сервиса си след почивката и изтръгна втората част с едничък брейк в седмия гейм, а в третия сет двамата съперници нямаха никакви проблеми в подаванията си и се стигна до тайбрек.

Лайович потегли с ранен минипробив за 2-0 точки и в нито един момент не изпусна водачеството до крайното 7-2 точки. Сърбинът очаква Анди Мъри или Вашек Поспишил като следващ съперник.

В друг мач от кръга, Томаш Бердих мина чисто със 7-6(4) 6-4 през Бьорн Франтанджело и продължава напред срещу Йошихито Нишиока. Гаел Монфис пък шокиращо загуби първия сет с 3-6 от световния №131 Дариан Кинг, но спечели следващите два с 6-0 6-1.

Резултати: Миша Зверев – Жоао Соуса 6-4 6-3, Алберт Рамос – Дамир Джумхур 6-4 5-7 7-5, Пабло Куевас – Мартин Клижан 7-6(3) 7-6(5).