Стан Вавринка намери място в трети кръг на Ролан Гарос след победа над Кьопфер

Roland Garros, втори кръг

Стан Вавринка – Доминик Кьопфер 6-3, 6-2, 3-6, 6-1

Стан Вавринка се класира за трети кръг на тазгодишното издание на Ролан Гарос след победа в четири сета над Доминик Кьопфер. Мачът започна много равностойно, като Вавринка на три пъти повеждаше в геймовете, но Кьопфер неизменно успяваше да изравни. Преи резултат 3-3 настъпи големият момент на „Stan The Man“. Той първо поведе за четвърти път след гейм на нула, а след това записа пробив, с който оформи крайното 6-3 и приключи сета в своя полза след 33 минути игра.

Вавринка започна много силно втория сет, като успя сравнително бързо да поведе с 4-0, показвайки много агресивна и прецизна игра. Кьопфер опита да отговори на предизвикателството, като записа гейм на нула, но Вавринка не изпусна контрола върху събитията и затвори спокойно сета при 6-2.

В началото на третия сет Кьопфер спаси точка за пробив и поведе в резултата, но Вавринка възстанови равенството. След това опонентите си размениха по още два гейма, довеждайки резултата до 3-3. Веднага след това Кьопфер изигра най-силния си период в мача. Германецът предприе доста по-офанзивен подход, който изненада неприятно шампионът в турнира за 2015 г. и направи серия от три поредни гейма, печелейки сета с 6-3.

Вместо да го обезвери обаче негативният резултат в третия сет амбицира Вавринка още повече. В четвъртата част швейцарецът напомни за най-добрите си дни, като неговата бърза и технична игра не оставяше никакви шансове на Кьопфер. Вавринка на практика реши сета, след като поведе с 5-0, а малко по-късно си позволи да прахоса две поредни точки за спечелването на мача, преди все пак да успее да приключи срещата от третия си опит след категорично 6-1 в четвъртия сет.

Следващият противник на Вавринка ще бъде победителят от мача между Юго Гастон и Йошихито Нишиока.