Стан Вавринка ще пропусне Ролан Гарос

Шампионът на Ролан Гарос за 2015 г. Стан Вавринка няма да вземе участие на тазгодишното издание на турнира в Париж. Информацията бе потвърдена от организаторите. Мястото на швейцареца ще бъде заето от световния №129 Камил Майхжак.

В края на март Вавринка претърпя операция на ходилото, като още тогава стана ясно, че ще пропусне част от сезона на клей. Впоследствие Stan The Man действително отказа участие на турнирите в Мадрид и Рим, но се очакваше да бъде готов за Откритото първенство на Франция. Възстановяването на Вавринка обаче ще отнеме повече време от очакваното и той няма да бъде на линия за турнира в Париж.

Последният мач на Вавринка до момента бе на ATP 250 турнира в Доха в началото на март, където швейцарецът претърпя изненадващо поражение от Лойд Харис още в първи кръг. Най-доброто класиране на втората ракета на Швейцария от началото на годината е 1/4-финал на Murray River Open, където загуби служебно от Жереми Шарди, тъй като не излезе на корта заради контузия.

На Откритото първенство на Австралия Stan The Man отпадна във втори кръг след драматичен петсетов мач срещу Мартон Фучович, в който шампионът на турнира за 2014 г. пропусна три мачбола.