Циципас не се затрудни с Гофен

United Cup, Гърция – Белгия 1-1
Стефанос Циципас – Давид Гофен 6-3, 6-2
Деспина Папамихаил – Алисон ван Уйтванк 5-7, 6-2, 3-6

Стефанос Циципас спечели и втория си мач на United Cup. След драмата с Григор Димитров преди 4 дни, днес гъркът имаше доста по-лесен двубой срещу Давид Гофен, завършил с 6-3, 6-2 в негова полза.

В първия мач помежду им от 3 години насам Циципас надделя в птрвата част след пробив в осмия гейм. Ключовият момент във втория сет бе в четвъртия гейм, в който с чудесни сервиси гъркът отрази три брейкбола на съперника. Гейм по-късно Гофен бе пробит и до края не получи възможности да върне изоставането си. Циципас реализира общо 12 аса и постигна пети успех от седем мача с белгиеца.

Преди това Алисон ван Уйтванк постигна успех над Деспина Папамихаил след 7-5, 2-6, 6-3.

Това означава, че във вторник Гърция се нуждае от само още една победа, за да узакони първото място в групата, в която е и България. Това може да постигне Мария Сакари, която в първия двубой за деня ще срещне Елизе Мертенс.

В друг от мачовете при мъжете на United Cup Лоренцо Музети се справи със 7-6(7), 6-3 срещу втората ракета на Норвегия Виктор Дурашович. Преди това в двубой, продължил над 3 часа, Мартина Тревизан успя да преодолее Малене Хелго. Така Италия има нужда от само още един успех, за да си гарантира първото място в групата.