Циципас показа най-добрата си версия срещу Имер

Ролан Гарос, трети кръг

Стефанос Циципас – Микаел Имер 6-2, 6-2, 6-1

След като трябваше да положи сериозни усилия, за да преодолее първите два кръга на Ролан Гарос, днес Стефанос Циципас показа нивото, което феновете му са свикнали да виждат от него. Миналогодишният финалист в надпреварата даде само пет гейма на световния №95 Микаел Имер, приключвайки двубоя за едва 94 минути.

На осминафиналите гъркът ще очаква победителят от мача между Холгер РУне и Юго Гастон.

И трите аса в мача бяха дело на Циципас, като в същото време световният №4 направи по-малко непредизвикани грешки (15-26) и пласира повече уинъри (24-13). Гръцкият тенисист реализира седем от своите дванадесет брейкпойнта (58%), докато опонентът му не успя да оползотвори единствения шанс за пробив, който се откри пред него.

Първите два сета се развиха по дсота аналогичен сценарий, като и в двата случая Циципас проби в петия и седмия гейм. Началния удар на гърка бе на много високо ниво в днешняи мач, като красноречиво доакзателство за това бяха спечелените 83% от точките му на първи сервис (34/41). Атаките с бекхенд от основната линия, както и много добре разчетените излизания на мрежата допълнително утежниха положението на Имер и Циципас спечели първите два сета за общо 63 минути.

Доминацията на гърка продължи с пълна сила в третата част, когато той на практика реши мача с два поредни брейка за 4-0. Имер редуцира пасива си, но това бе последният позитивен момент за него в днешния двубой и Циципас триумфира категорично с 6-2, 6-2, 6-1.