Световният №200 детронира шампиона Монфис на Citi Open. Кирьос се отказа

Citi Open, II кръг
Гаел Монфис – Юки Бхамбри 3-6 6-4 5-7

Поставеният под №6 в основната схема на турнира във Вашингтон и защитаващ титлата си от миналата година Гаел Монфис допусна изненадващо поражение във втори кръг 3-6 6-4 5-7 от миналия през квалификациите индийски тенисист Юки Бхамбри, №200 в световната ранглсита.

Индиецът даде сериозен отпор от самото начало и по нищо не отстъпваше на именития си съперник. В осмия гейм дойде и първият сигнал, че зрителите могат да станат свидетели на изненадата. Квалификантът дръпна 40-30 от посрещане, но пропусна скрития сетбол. Стигна обаче до нов и го реализира – 5-3.

При този резултат Бхамбри сервираше за сета и не отпусна точка – 6-3.

Шампионът допусна брейк на 15 в първия гейм след подновяването на играта, но бързо се опомни и реализира рибрейк, а после влезе в серия и дръпна 4-1. В деветия гейм Монфис сервираше за изравняване на сетовете но допусна пробив – 5-4. Вкара обаче мача в трети сет, след като проби веднага след това – 6-4.

Световният №200 проби за 6-5 в третата част и си заслужи да сервира за победата. Дръпна 40-0 в дванадесетия гейм и материализира втория мачбол – 7-5.

Междувременно Ник Кирьос не доигра двубоя си с Тенис Сандгрън и при пасив от 3-6 0-3 се отказа.