Световният №64 спря Монфис в първия му мач в Умаг

Croatia Open, осминафинали
Гаел Монфис – Роджерио Дутра да Силва 6-7(5) 6-4 3-6

Гаел Монфис си позволи да загуби втори пореден мач от съперник извън Топ 40 и след като Адриан Манарино (№41) го отстрани от Уимбълдън, днес световният №64 Роджерио Дутра да Силва го спря още в първия му мач на турнира в Умаг със 7-6(5) 4-6 6-3.

Хърватските фенове видяха поредния двубой в кариерата на Монфис, в който той направи немалко красиви отигравания, но не показа нужното ниво на професионализъм, за да спечели срещу съперник, който реално не е от класата му. Сервиращите доминираха до 4-4 в първия сет, след което двубоят се оживи чувствително и последваха 4 поредни пробива. Тайбрекът обаче не бе толкова оспорван, защото бразилецът поведе с 3-0 точки, мина през 5-1 и го затвори със 7-5 т.

Монфис набързо поведе с 4-0 гейма след почивката и макар да загуби един от пробивите, авансът му оцеля до крайното 6-4. При 3-3 гейма в решаващия сет обаче, французинът имаше три поредни брейкбола, но ги пропиля и след това изгуби собствения си сервис за 3-5. Нещо повече – Монфис пропусна нови три поредни брейкбола и в следващото подаване на Да Силва, който обърна резултата до мачбол в своя полза и вдигна победоносно ръце след поредната непредизвикана грешка на съперника му.