Тиафо е следващият съперник на Григор, Циципас победи Тийм

Rogers Cup, втори кръг
Франсис Тиафо – Милош Раонич 7-6(4) 4-6 6-1

Франсис Тиафо се превърна в следващия съперник на Григор Димитров на Мастърса в Торонто, след като победи Милош Раонич със 7-6(4) 4-6 6-1 в мач от втори кръг, който няколко пъти бе прекъсван заради дъжд. Това ще е и първи мач между българина и американеца.

Случващото се на корта бе лесно предвидимо, имайки предвид, че Раонич е замесен. Когато сервира, канадският бомбардировач не даваше шанс на съперника си да играе, а когато все пак му се налагаше да влиза в разиграване, бързо търсеше развръзка.

Тиафо избягваше форхенда на канадеца, караше го да се защитава със сечени бекхенди и да се движи. Това му донесе успех в сервис геймовете,  а в единадесетата част дори поведе 0-40, но Раонич отново намери началния си удар и се измъкна за 6-5.

Изходът бе тайбрек, в който един мини пробив бе достатъчен за американеца – 7-6(4). Милош пък завърши сета с 26/27 спечелени точки на първи сервис,

Вторият сет започна с бързи сервис геймове, а Тиафо първи се пропука за 3-4. Връщане назад срещу влезлия в ритъм Раонич нямаше, така че представителят на домакините изравни – 6-4.

След ново прекъсване заради дъжд от силното представяне на Милош нямаше и помен. Американецът проби за 2-0, а серията му от поредни геймове стигна до пет – 5-0. Накрая световният №41 сервираше при 5-1 и не показа колебание – 6-1.

Междувременно Стефанос Циципас нанесе трето поредно поражение на Доминик Тийм, елиминирайки го с 6-3 7-6(6). От Ролан Гарос насам австриецът има баланс 3-5, а на Rogers Cup има 0 победи и 5 поражения. Циципас продължава срещу Новак Джокович.

Денис Шаповалов подпечата доминацията на „Следващото поколение“ с победа 6-3 7-5 над Фабио Фонини.