Тийм достигна осми полуфинал за сезона в Щутгарт

Доминик Тийм се класира за осмия си полуфинал през сезона, обръщайки Михаил Южни в интересна битка от четвъртфиналите в Щутгарт. Младият австриец загуби първия сет, но след това взе своето – 3-6 6-4 7-5.

Мачът бе много оспорван и предложи приятен тенис на публиката. Тийм проби и затвърди още на старта и изглеждаше сякаш няма да има големи проблеми, но Южни върна брейка за 2-2, а в осмия гейм се добра до три скрити сетбола след поредица от непредизвикани грешки на Тийм. Австриецът отрази първата опасност, но при втората прати бекхенд в аут, след което Южни затвори на свой сервис. Световният №76 бе вкарал над 75 процента от първите си сервиси, а австриецът – 55.

Двамата печелеха сравнително лесно подаванията си до 4-4 във втората част, а в деветия гейм Тийм направи двойна грешка за 15-30, но удържа. Развръзката настъпи в десетия гейм. С бекхенд слайс австриецът принуди Южни да сбърка за 30-40 и дочака нова грешка за изравняването на сетовете.

След 11 гейма без брейкове, Тийм реши срещата отново с пробив в последния гейм на решителната част, в който Южни сервираше за тайбрек.

„Много съм щастлив, че постигнах победа срещу един добър и опитен тенисист. Нямах много време да се адаптирам към тревата, но всичко се развива добре“, каза Тийм след мача.