Тийм измъчи Джокович, предстои четвъртфинал Раонич – Кирьос

Тийм измъчи Джокович, предстои четвъртфинал Раонич - Кирьос

Miami Open, осминафинал
Новак Джокович – Доминик Тийм 6-3 6-4

Новак Джокович бе поставен под сериозно изпитание и освен със страхотната игра на Доминик Тийм, трябваше да се бори и с някои непривични за него слабости, за да се класира за четвъртфиналите на Мастърса в Маями след 6-3 6-4.

Резултатът изобщо не отразява обективно случилото се на корта, след като Джокович бе неубедителен в повечето от сервис геймовете си и позволи на младока да стигне до цели 15 брейкбола.

Още в първия гейм на мача Ноле направи две поредни двойни грешки (първите от общо 9), но все пак удържа, а веднага след това проби, след като Тийм прати бекхенд в мрежата при 15-40.

Нова двойна грешка даде възможност за моментален рибрейк на австриеца, но с бекхенд по правата се стигна дюс, а при следващата му възможност Джокера отговори с ас и резултатът стана 3-0.

С бекхенд уинър тийм стигна до нов брейкбол при 30-40 в седмия гейм, но после Ноле повика сервиса си на помощ – 5-2. На свой ред Тийм направи две двойни грешки в следващия гейм, в който Ноле стигна до сетбол, но австриецът запази самообладание и удържа гейма си.

Ноле отново допусна нетипични за него грешки в 9-ия гейм, в който сервираше за сета, наложи се да отразява нови четири брейкбола на младока, като при втория му помогна „ястребовото око“, след като минаващият удар на тийм излезе с милиметри. След много мъка и 10-минутен гейм, сърбинът поведе в сетовете.

С перфектен ретур Джокович си помогна да пробие за 2-1 във втората част, но затвърждаването премина през отразяването на още два брейкбола.

В шестия гейм неминуемото се случи, когато Ноле се самопроби с двойна грешка. Тийм обаче не успя да продължи момента си и с три грешки от форхенд резултатът стана 15-40, след което австриецът сбърка и от бекхенд. Джокера затвърди за 5-3, а след като Доминик взе гейма си, сърбинът затвори мача, отразявайки още четири брейкбола на младия си съперник по време на 14-минутния заключителен гейм.

Милош Раонич нямаше подобни затруднения срещу Дамир Джумхур и го разгроми с 6-0 6-3. Канадецът направи 11 аса и спечели 79% от точките си на първи сервис, като не се наложи да отразява нито един брейкбол и бе 100-процентов на своите шансове – 4 от 4.

Така в спор за полуфинално място ще видим интригуващ сблъсък между Милош и Ник Кирьос, който имаше затруднения в първия сет срещу Андрей Кузнецов, но в крайна сметка се наложи над руснака със 7-6(3) 6-3.