Тийм изпари шансовете на Нишикори, Андерсън е на 1/2-финал в Лондон

Nitto ATP Finals, група „Лейтън Хюит“
Доминик Тийм – Кей Нишикори 6-1 6-4

Доминик Тийм победи Кей Нишикори с 6-1 6-4 в мач от група „Лейтън Хюит“ на финалите на АТР в Лондон, като така изпари шансовете на японеца да стигне до елиминационната фаза на надпреварата и съживи своите. Благодарение на този резултат Кевин Андерсън се класира на 1/2-финал, а Роджър Федерер няма да достигне финалното каре, само ако в мача си срещу Андресън загуби с 0-2 сета и спечели по-малко от шест гейма. Ако Маестрото победи Андерсън, ще е първи в групата.

Двубоят започна на високо ниво, като Тийм надделя в началото и осъществи пробив за 2-0. В следващата част Нишикори стигна до дюс, но не и до точка да върне брейк.

Въпреки че видимо австриецът имаше стабилно предимство, в петия гейм много трудно спаси подаването си, неутрализирайки четири брейкбола – 4-1. Веднага след това Тийм проби за 5-1, преди да спечели и сета – 6-1. След като Нишикори загуби първата част, това автоматично прати Кевин Андерсън на 1/2-финалите.

thiem1

Във втория сет Самурая се успокои, след като не скри яростта си на почивката.

В петия гейм Кей отрази точка за пробив – 3-2, но в следващия си сервис гейм не удържа – 3-4. До края световният №9 не постави под по-голям натиск опонента си – 4-6.