Тийм отпусна само 5 гейма на Фонини, Карлович елиминира Цонга

Western & Southern Open, II кръг
Доминик Тийм – Фабио Фонин 6-3 6-2

Поставеният под №3 в основната схема Доминик Тийм се класира за третия кръг на Western & Southern Open след лесна победа с 6-3 6-2 над Фабио Фонини. Австриецът ще има ден почивка, след който ще разбере името на съперника си на осминафиналите –  Сам Куери или Адриан Манарино. Срещата бе едва втора между Тийм и Фонини, а Доминик отново записа чиста победа, както беше и на турнира в Мюнхен преди две години.

Третият в схемата не допусна нито един пробив, отразявайки и двата брейкбола на съперника, като успя да вземе три негови подавания.

Пробив за 2-0 реши първи сет, в който Фонини не успя да притесни австриеца в нито едно от подаванията му, а доста красноречив е фактът, че Доминик загуби едва три точки и взе три от петте си сервис гейма на нула.

Вторият сет започна с ранен пробив още в първия гейм за Тийм. Той затвърди, а малко по-късно повтори упражнението и дръпна с 5-1.

В седмия гейм австриецът пропусна три мачбола, но след това приключи срещата с убедително свое подаване след малко повече от час на корта.

Иво Карлович наниза 19 аса при успеха с 6-4 7-6(9) над Джо-Вилфрид Цонга, който записа трета поредна загуба в тура и общо пета в последните си 10 мача. Доктора ще научи тази вечер следващия си съперник, който ще бъде излъчен от двубоя между Ник Кирьос и квалификанта Александър Долгополов.

Джон Иснър също продължава напред след 6-3 6-3 над Томи Пол в американски сблъсък. Гигантът наниза 16 аса и не бе изправен пред нито един брейкбол. Той ще спори за място на четвъртфиналите с победителя от срещата Александър Зверев – Франсис Тиафо.